תפריט סגור

תקשורת אפקטיבית בארגון – או חמש שפות להערכה במקומות עבודה ובארגונים, איך נגרום לעובד שלנו להבין שהוא מוערך?

ידיים, הערכה, תודה, תקשורת אפקטיבית, תקשורת, משוב

גם אצלך בארגון יש עובדים שמרגישים לא מוערכים, בא לך לתקן את זה במינימום מאמץ? אם כן - הגעת לפוסט הנכון!

במודל 5 שפות של אהבה מספר לנו גרי צ’פמן על 5 דרכים שונות בהן אנחנו מביעים ומבינים שאוהבים אותנו. לא כל כך פשוט לנו להבין שאנשים שונים מבינים ומביעים אהבה בצורות כל כך שונות. מסתבר שגם הערכה עובדת בצורה דומה מאוד, ועל זה נדבר בפוסט הזה. (אם מתחשק לך תקציר – יש וידאו עם כתוביות) 
כדי שהסרטון יהיה אפקטיבי במיוחד דאגתי לשמור אותו קצר כך שבפחות מ2 דקות וחצי נוכל לקבל מקסימום ידע שימושי על הדרכים השונות בהן אנשים מביעים ומבינים אהבה והערכה ואיך נוכל להשתמש במידע הזה עם העובדים בארגון שלנו 🙂 

מכיוון ואני יודעת שלפעמים אפילו עם כתוביות קשה לעקוב אחרי סרטונים, במיוחד בשבילך, דאגתי להכין 2 אינפוגרפיקות שמציגות את 5 הדרכים בהן אנחנו מביעים אהבה או הערכה, אלו נמצאות מתחת לסרטון. 

מיכל אופיר מסבירה - 5 שפות להערכה במקומות עבודה ובארגונים כחלק מתקשורת אפקטיבית

5 שפות של אהבה והערכה - האינפוגרפיקות.

מהן 5 השפות שאנחנו משתמשים בהן כדי להביע אהבה והערכה?

תקשורת אפקטיבית, 5 שפות לאהבה ולהערכה, גרי צ'פמן, מיכל אופיר מסבירה את ההערכה והאהבה בזוגיות ובארגון

איך ניתן להשתמש בשפת ההערכה של העובדים שלי כדי לגרום להם להיות מרוצים יותר?

תקשורת אפקטיבית מלאה בכלים פשוטים שמקלים לנו על החיים כל הזמן, מדהים שלחיצת יד או טפיחה פיסית על השכם זהות במשמעותן למילות הערכה עבור אנשים שונים. 
כחברים לעבודה, או כמעסיקים אנחנו יכולים לנסות ולהבין מהי שפת ההערכה אותה דוברים העמיתים שלנו? 
איך הם מביעים הערכה כלפינו וכלפי אחרים? אלו כנראה הדברים שיניעו אותם לפעולה כשהם יקבלו את אותם הדברים כפעולות הערכה מאיתנו. 

מה קורה אם אנחנו מתלבטים בין מספר שפות להערכה, איך בוחרים את השפה הנכונה?

לא סיפרתי לכם בסרטון, אבל לאנשים יכולות להיות גם 2 שפות ראשיות להערכה. אנחנו יכולים לשאול אותם כמעסיקים מה חשוב להם כבר בעת הקבלה שלהם לעבודה. מה תהיה הדרך הכי טובה מבחינתך לקבל הערכה על עבודה שעשית?  
האם עדיף להביע את ההערכה הזו בפומבי או באחד על אחד? (השאלה הזו ממש לא קשורה לשפת האהבה, אלא יותר לרמת המוחצנות או המופנמות של האדם מולינו. חשבתי שיהיה נכון לתת גם את הטיפ הזה אם כבר אנחנו מדברים על תחושת הערכה) 

אני רוצה מידע על הסדנה הקרובה - תחזרי אליי

לגזור ולשמור מיכל אופיר סדנאות ייעוץ וליווי לתקשורת אפקטיבית והעצמת הביטחון העצמי

חמש שפות של אהבה והסרטון הבא

הכלי הנוכחי מתאים גם לפנויים פנויות, לאנשים בזוגיות ובכלל להבעת אהבה בתוך קשרים. לכן הפוסט הבא יעסוק באותו הכלי בהקשר של בינו לבינה. וגם הוא יהיה מלווה בסרטון. 

מיד אחריו מחכה לנו פוסט על שפת גוף – איך אנחנו יכולים להשתמש בשפת הגוף שלנו במשא ומתן?  מה הקשר בין שפת הגוף שלי למכירות ועל מה העין האנושית מסתכלת כבר ב3 שניות הראשונות שמסייע לנו להחליט אם שווה להקשיב לאדם מולנו או שעדיף שלא..?

כמובן שהתוכן נשאר כאן והמטרה היא להעלות לרשת מקסימום ערך כדי שכל הזמן רק תרוויחו, אבל אני ממליצה לך בחום להגיע לסדנה ולקבל את התוכן שם החוויה אחרת לגמרי והטיפים מותאמים אישית 🙂  

עדיין לא זכית לקרוא על סגנונות תקשורת ותקשורת אפקטיבית ממש מעניינת אותך?  בפוסט הזה ניתן למצוא בדיוק את זה! 🙂 

איפה אפשר לקרוא עוד על 5 שפות של אהבה?

1. באתר של גרי צ’פמן יש לא מעט מידע על 5 שפות של אהבה, בהנחה ולא קנית את 3 הספרים שלו בנושא ובכל זאת רוצה לקרוא את הדברים מהמקור. מזמינה אותך לכאן לקריאה נוספת. 

2.בבלוג הזה תוכלו למצוא דוגמאות שונות עבור כל שפת אהבה והערכה. 

3. באתר של פוקוס על המשפחה ערך בחור בשם גרי תומס כתבה ביחד עם גרי צ’פמן על 5 שפות של אהבה. הכתבה הזו יצאה יש אי שם ב2005, מאז פיתח צ’פמן את המאמרים שלו ואת הנושא, אך באמצעות כתבה זו ניתן להבין בצורה טובה את הבסיס של השיטה. 

קיבלתי הרבה ערך ובא לי לשתף עם חברים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב twitter
Twitter

פוסטים נוספים בבלוג

למה הוא מתכוון כשהוא שואל…?

מרבית הקשרים שנגמרים, גם אם זה נגמר אחרי שנים, נגמרים בגלל דברים שהניצנים אליהם היו כבר בשיחות הראשונות. מיכל אופיר נותנת טיפים למה כדאי לשים לב כבר בהתחלה.

קרא עוד »

תגובה 1

  1. קבל התראות כאשר מזכירים את הפוסט שלךתקשורת אפקטיבית בזוגיות במשפחה ובין חברים - למה אנשים בסביבה שלי לא מרגישים מוערכים?- או חמש שפות להערכה בהשראת גרי צ'פמן? » מיכל אופיר -

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *